بازی کلش اف کلنز

آموزش فعال کردن جیمیل در کلش اف کلنز و ذخیره بازی در جیمیل

آموزش ذخیره و فعال کردن جیمیل در کلش اف کلنز و بازی در جیمیل

فعال کردن جیمیل در کلش اف کلنز چگونه انجام می‌شود؟ یکی از قابلیت‌های مهم کلش، ذخیره سازی داده‌های اکانت شما است. شما می‌توانید برای انجام این کار، اکانت کلش خود را به جیمیل متصل کنید. در ادامه، مراحل کامل انجام این کار را به روش‌های مختلف بیان می‌کنیم. همچنین شما کاربران قادر هستید برای خرید بلیط طلایی کلش اف کلنز و دریافت سایر آموزش‌ها از سایت Tehrangem دیدن کنید.

منظور از جیمیل کلش چیست؟

اگر گیمر موبایل هستید، حتما می‌دانید فعال کردن جیمیل در کلش اف کلنز و بازی‌های مختلف مانند فری فایر، COD Mobile و غیره چقدر مهم هستند. گوگل از چند سال قبل برای آنکه داده‌های کاربران و پیشرفت بازی آنها را ذخیره کند، امکان اتصال بازی به اکانت‌های گوگل را فراهم کرده بود. شما می‌توانید هم اکنون با مراجعه به برنامه  Google Play Games، سوابق اکانت‌های بازی خود را که متصل به جیمیل هستند مشاهده کنید.

کاربردهای جیمیل در کلش

منظور از جیمیل کلش، اکانت ایمیلی است که به بازی خود متصل کرده‌اید تا برای بکاپ گرفتن اطلاعات‌تان از آن استفاده شود. این کار می‌تواند با اهداف مختلفی انجام گردد که عبارتند از:

 • اول آنکه شما می‌توانید برای ثبت داده‌های اکانت و پیشرفت بازی‌های خود در آن اقدام کنید.
 • دوم آنکه مهم‌ترین کاربرد ثبت ایمیل در کلش اف کلنز، امکان تهیه نسخه پشتیبان است.
 • زمانی که شما بخواهید اکانت بازی خود را بین دستگاه‌های مختلف جابه‌جا کنید، موبایل یا حتی PC، قادر هستید از طریق ورود به اکانت کلش با جیمیل در ایفون یا این دستگاه‌ها، به حسابتان وارد شوید.
 • جابه‌جایی اکانت بازی بین دستگاه‌های مختلف و فروش آنها از طریق جیمیل نیز از کاربردهای مهم هستند.

نکته: در گذشته شما می‌توانستید از طریق فیسبوک یا جیمیل خود، اکانت کلش را ذخیره کنید. با این حال از 4 سال اخیر این گزینه‌ها برداشته شده‌اند و به جای آن گزینه سوپرسل و نیز Google Sign-In اضافه شده‌ است.

آشنایی با جیمیل کلش

جیمیل کلش کجاست؟

اگر نمی‌دانید جیمیل کلش کجاست، می‌توان تنظیمات این بخش را از 2 قسمت مشاهده کرد که عبارتند از:

 • گوگل پلی: شما می‌توانید با ورود به بازی و انتخاب گزینه چرخ دنده، همانند تصویر بالا گزینه Google Play Sign-In را مشاهده کنید. حال می‌توانید با انتخاب آن، وارد بخش Google Play Games شده و بکاپ بازی کلش خود را در جیمیل مشاهده کنید.
 • سوپرسل: یکی دیگر از قسمت‌هایی که می‌توانید از طریق آن برای فعال کردن جیمیل در کلش اف کلنز و نیز مشاهده ایمیل ثبت شده اقدام کنید، قسمت SUPERCELL است. در این حالت وارد قسمت تنظیمات گوشی شده، از نوار بالا گزینه SUPERCELL را بزنید. حال باید وارد بخش حساب کاربری خود شده و برای مشاهده جیمیلی که به اکانت کلش اف کلنز شما متصل شده است اقدام کنید.

مشاهده جیمیل اکانت کلش اف کلنز و محل آن

روند ثبت ایمیل در کلش اف کلنز چگونه است؟

فرض کنید شما به عنوان بازیکن جدید کلش می‌خواهید برای ثبت ایمیل در این بازی اقدام کنید. برای انجام چنین کاری باید چه مراحلی را پشت سر گذاشت؟ در این خصوص می‌توان گفت:

 • روش اول: در این حالت شما می‌توانید از بخش supercell id استفاده کنید. برای انجام این کار ابتدا روی این گزینه در تنظیمات کلیک نمایید. حال نسبت به وارد کردن ایمیل خود یا ثبت نام جدید اقدام کنید. کد ارسال شده به جیمیل را در این بخش وارد کرده و اقدام به وصل کردن اکانت کلش به ایمیل می‌کنید.
 • روش دوم: در این حالت شما باید از بخش Google Play Sign-In استفاده نمایید. ابتدا یک جیمیل در گوشی خود ثبت کنید. برای این کار به بخش تنظیمات رفته و روی گزینه Accounts کلیک نمایید. حال جیمیل را ثبت کرده و وارد بازی شوید. همچنین باید برنامه Google Play Games را در گوشی خود نصب داشته باشید. سپس با انتخاب گزینه مذکور، نسبت به متصل شدن اکانت جیمیل به برنامه کلش اقدام کنید.

برای انجام این مراحل از داشتن اینترنت و متصل کردن برنامه تغییر دهنده آی پی اطمینان کافی را داشته باشید.

اگر قصد خرید جم ارزان کلش اف کلنز را دارید، همین حالا به فروشگاه سایت مراجعه کرده و برای تهیه جم با مقدار دلخواه خود اقدام کنید.

آموزش ذخیره ایمیل در اکانت کلش اف کلنز

نکات مهم در فعال کردن جیمیل در کلش اف کلنز

روش فعال کردن جیمیل در کلش اف کلنز با 2 متدی که در بخش قبل بیان کردیم صورت می‌گیرد. حال در خصوص نکاتی که باید رعایت کنید می‌توان گفت:

2 متد فعال کردن جیمیل در Clash

 • لزومی ندارد که ایمیل استفاده شده حتما از نوع جیمیل باشد. شما می‌توانید با ایمیل‌های دیگر نیز برای ثبت نام و ذخیره داده‌های کلش اقدام کنید؛ چراکه ذخیره داده‌ها در آپدیت‌های جدید در خود اکانت سوپرسل انجام می‌شود و شما با ایمیل‌ها از کمپانی‌های دیگر، صرفا یک ثبت نام انجام می‌دهید.

نکته: با این حال ما این کار را توصیه نمی‌کنیم. چراکه اکانت جیمیل می‌تواند سابقه بازی را نیز در خود ذخیره کند.

 • در صورتی که هنگام وارد کردن کد سوپرسل، این شناسه به درستی ثبت نمی‌شود، به یک نکته دقت کنید. ممکن است عدد به صورت برعکس نشان داده شده باشد. در این حالت حتما ارقام را از چپ به راست یا از راست به چپ مجددا وارد کنید.
 • شما می‌توانید برای تغییر ایمیل ثبت شده در اکانت سوپرسل خود اقدام نمایید. برای این کار روی گزینه Change Email مطابق با عکس زیر اقدام کنید.

آموزش تصویری فعال کردن جیمیل در کلش اف کلنز

آموزش نحوه ورود به اکانت کلش با جیمیل در ایفون

برای آنکه نسبت به ورود اکانت کلش در سیستم عامل iOS اقدام کنید، باید از روش سوپرسل استفاده کرد. در قدم نخست وارد بازی شوید. حال می‌توانید در بخش تنظیمات، گزینه SUPERCELL را مشاهده کنید. با انتخاب گزینه Disconnected، وارد محیط کاربری سوپرسل می‌شوید.

نسبت به وارد کردن ایمیل در کلش اقدام کرده و کد را در جیمیل دریافت ‌کنید. حال کافیست آن را در برنامه وارد نموده و اکانت خود را بازیابی نمایید. کار تمام است و پیام Restore شدن اکانت خود را مشاهده خواهید کرد.

شما کاربران می‌توانید آموزش‌های بسیاری از این بازی را در مجله اینترنتی سایت تهران جم مشاهده کنید.

منبع مقاله: سایت سوپرسل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *